Ed-Hastalığı-Nedir

Ed Hastalığı Nedir

By Huri Medikal | 20 Nisan, 2019 |

ED hastalığı nedir, diğer yazımızda da belirtmiş olduğumuz gibi ED hatalığı yani erektil disfonksiyon bozukluğu bir başka deyişle sertleşme sorunu yazımızı hem diğer yazımızda hem de bu yazımızda rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Erektil disfonksiyon sorunu erkeklerde penis sertleşmesi sorunudur. Penise giden kılcal damarların yeteri kadar kan ile doldurulamayıp kan basıncının düşük olduğu durumlarda erkek bireyin penisinde bir sertleşme meydana gelememesi durumudur. Bu sorun dünya genelinde cinsellik hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu sorunu yaşayan erkek bireylerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Hayatları boyunca zaman zaman her erkeğin başına gelebilir. Bazen geçici bir sorundur ve zamanla düzelme sağlar. Bazen ise bu durum kalıcılığa doğru yol alır ve hemen tedavi edilmezse, tedavi süreci uzar ve o vakte kadar karşı cinsle sorunlar yaşanabilir. Özellikle ülkemiz genelinde ED sorunu olan hastalarımızın sayısı çok fazladır. Bazıları bu durumun utanıp sıkılmayacak bir durum olduğunu ve tedavi için gerekli hastanelere başvurmaktadır. Ancak bunun utanç olduğunu hisseden bireyler ise bu sorundan dolayı hastane gibi ortamlara gidip asla tedavi olmazlar. Ve bu durum hayatı boyunca cinsellik anlamında gerekli kadar zevk ve tatmin den yoksun olunmasına, aynı zamanda karşı cinsin bu durum karşısında tatmin olamaması ve hayatlarındaki heyecanın kaybolmasından çok daha fazla sorunların gerçekleşmesine sebep olmaktadır. Bu tür durumlar da özellikle sıkılıp, utanan erkek bireylerde tedavi ve ya gecenizi kurtaracak bir takım gıda takviyeleri alınması gerektiğinin bilincine varmaları gerekmektedir. Bu gıda takviyeleri oral yolla yenen ve yutulanlar olarak birçok çeşitliliğe sahiptir. Bu gıda takviyesi besinler ile sertleşmeye sorun olan kan basıncı düşüklüğünü hızlandırarak kan basıncını sabitler. Kılcal damarları harekete geçirir. Böylelikle sertleşme sorunu kısa bir süre de olsa kâbus olmaktan çıkar ve yerini yeniden doğmuşçasına çok fazla bir özgüvenle geri gönderir. Hem erkek bireyin hem de kadın bireyin, yatak odalarında istenilen tepkimenin gerçekleşmesini ve tatmin edici bir şevketle cinselliği yeniden, baştan tatmalarını sağlamaktadır. Bu tür durumlar da eczane ve hastane gibi kurum ve kuruluşlara gidilmekte çekintiniz var ise internete girerek Google üzerinden HURİ MEDİKAL web sitesine ulaşabilir ve oradan cinsel işlev bozukluğunuz yani sertleşme sorununuz için gerekli olan gıda takviyelerinin siparişlerini verebilirsiniz.

Erektil Disfonksiyon bozukluklarında oral yolla alınan gıda takviyesi ürünleri genel anlamda her zaman işe yarayan bir tedavi olma özelliğini korumuştur. Ayrıca pratik ve rahat olan bu çözüm için erkek bireyler zaman zaman sertleşme sorunu yaşamasalar dahi bu ürünlerden kullanmaktadırlar. Oral yolla alınan tedavilerden bir sonuç alınamazsa o vakit hastalara farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. İğne yöntemi ve penis üzerinde aktif olarak uygulanması gereken vakum yöntemleri olabilir. Ancak bu işlemde sertleşme sorunlarında bir etki teşhis etmezse o zaman bir sağlık kuruluşa giderek penis bölgenize cerrahi bir müdahale yaptırmanız bu sorununuzu çözecektir. Çok önemli okunması gereken bir satırdır. Sertleşme sorunu tedavisinde en son uygulanan ve buna Halk arasında mutluluk çubuğu adı verilen Protez kullanımıdır. Ancak bu uygulamanın yapılması ile geriye tekrardan bir dönüş olmayacaktır. Bu uygulama bir kez uygulanır ve geriye dönüşümü asla olmaz. Bu durumdan dolayı hastaların sertleşme sorunları tedavilerinde bu durumu en sona bırakarak, bu sorun ile alakalı çözümlenmesi gereken en son ki tedavi yöntemi olmalıdır.

Sertleşme sorunlarına diğer bir alternatif ise şok dalgalı tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi günümüz piyasasında yeni yeni ortaya çıkmaktadır. Bu tedavi yönteminden çok kısa bahsedecek olursak, vücut dışından uygulanan düşük yoğunluktaki şok dalgası ile vücudun doğal amaçla iyileşme mekanizmalarının harekete geçirilmesi işlemidir. Bu şoklama ile hücre düzeylerindeki uyarılara dokularda yeni damar oluşumları sağlayarak, damarlardaki kanlanmayı arttırır.

Buradaki yazımızda siz değerli insanlara biraz bilgi vermek istedik ancak tam donanımlı bilgi birikimi için bir hekimle bu konuyu görüşmeniz daha iyi olacaktır. Tedavi açısından doğru tespit her zaman önem kazanmaktadır. HURİ MEDİKAL AİLESİ olarak sizlere sağlıklı günler dileriz.

Etiketler